Cmon Cmon materiał prasowy

Recenzja Filmu „C’mon C’mon” (2021)

W Detroit, Johny pyta o to wszystko, co się wydarzy za kilka lat. Współtworzy projekt, który ma na celu poznanie perspektywy dzieci będących w różnym wieku. Ich wypowiedzi są nagrywane oraz później odsłuchiwane w pustym pokoju hotelowym. To wszystko wypełniło mu życie.

Recenzja Filmu „C’mon C’mon”

Praca dla głównego bohatera jest odskocznią od samotności. Magiczną czynnością jest nagrywanie własnych audionotatników. Układają one rzeczywistość w słowa. Nie są zawsze miłe i radosne. Dzięki temu jednak mają terapeutyczne właściwości. Dzięki nagrywaniu czyny nie pozostaną przez nikogo zapomniane.

Sprawdź gdzie oglądać Cały Film „C’mon C’mon” 

 

Jesse – siostrzeniec Johnny’ego

Odwrotnością charakteru bohatera głównego jest jego siostrzeniec o imieniu – Jesse. Dziewięciolatek w otoczeniu innych nie mają w żadnym wypadku potrzeby słuchania, odczuwa bardzo silną potrzebę mówienia. Ma także potrzebę odkrywania świata. Mamy tutaj do czynienia z potrzebą czułości, miłości, opiekuńczości, jak i bliskości. Dla niego najważniejsza jest potrzeba zrozumienia rzeczywistości, wszystkiego tego, co w jego percepcji pozostaje absolutnie nie do ogarnięcia. Chociaż, jak sugeruje Mike Mills, który powraca za kamerę sugeruje, że kiedyś gdy pojmiemy jak działa świat przed kłamstwem – jego sama niezwykłość nie przestanie nas nigdy zaskakiwać.

Kiedy zostaje sam na sam z kimś, to Jesse traci potrzeb mówienia ciągłego. Bardzo głośno sucha klasycznej muzyki, wspominając jednocześnie, chwile radości z ojcem. W chwilach milczenia pragnie na pewno bliskości. W poprzedzającym sen czytaniu książek odwołuje się do swoich własnych wspomnień.

Sprawdź również: Filmy akcji styczeń 2022 – Premiery filmowe

Czytaj Recenzje Filmu „C’mon C’mon”

Film „C’mon C’mon” oferuje nam cały splot powrotów do dzieciństwa oraz losów dorosłości. Zestawia marzenia z realiami faktycznymi, rzeczywistość z nauwnością, pragnienia z samej niemocy. Mike Mills znowu opowiada nam o tym, że tak naprawdę nie ma właściwych dróg. Piękne życie to wieczne błądzenie. Nie możemy się obawiać żadnych nowych ścieżek. Każdy powinien wysnuć tego rodzaju wniosku, po obejrzeniu tego filmu.

Zwiastn Filmu „C’mon C’mon”

Film Cmon Cmon materiał prasowy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *