Kogel Mogel 4 material prasowy

Recenzja Filmu Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4 (2022)

Czasami zdarza się, że siadając w kinie, oglądamy bardzo nieporadny film, co jest aż niewiarygodne. Przychodzi wówczas zastanowienie, jak to się w ogóle stało. Widzimy na pierwszy rzut oka szkolne błędy, dosyć fatalne prowadzenie wątków i nie widać na horyzoncie żadnego sensownie wyglądającego momentu. Wówczas zastanawiamy się, czy ktoś nie zepsuł tego celowo.

Recenzja Filmu Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4

Dwie pierwsze części Kogla Mogla były naprawdę zaskakujące. Trzecią część Kogla Mogla oceniano różnie. Niestety ostatnia część, a więc Koniec Świata niczego nie udźwignął. Nie widzimy tutaj żadnych pozytywnych cech tego filmu. Nie ma tutaj po prostu z czym dyskutować.

Sprawdź gdzie oglądać Cały Film Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4

Koniec Świata, czyli Kogel Mogel 4 to niestety film bardzo koszmarnie napisany. Moglibyśmy go wystawić na jakiś konkurs naprawdę złych scenariuszy. Leży w tej historii absolutnie wszystko. Nie ma tutaj żadnego tempa, widz jest po prostu niezainteresowany oglądaniem, a dialogi wydają się bezsensowne. Fabułę możemy streścić w jednym oraz także w średnio złożonym zdaniu.

Pasuje raczej ona do piętnastominutowego odcinka jakiejś wieczornej telenoweli, niż do fabularnego filmu puszczonego w dystrybucji regularnej kinowe. Jasne, że opowieść nie jest wszystkim, z czego możemy lepić dobry film, a więc moglibyśmy to nieco uratować.

Czytaj Recenzje Filmu Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4

Niestety nie tym razem. Reszta to po prostu masa gagów czerstwych, głupich ekspozycji, jak i absurdalnych zwrotów akcji oraz samych zachować bohaterów. Cała ta jakże szeroka i zakrojona intryga, która nam psuje plany naszych bohaterów, byłaby dosłownie do wyjaśnienia w pół minuty, jednak z braku laku oraz lepszych pomysłów ciągnie absolutnie cały film. Przy okazji daje pole do popisu nowym bohaterom.

Czytaj również: Top 10 Filmów dostępnych na Prime Video

Nie sposób jest także nie wspomnieć o tym, jak film się odnosi do stereotypów oraz współczesnych problemów społecznych. Widać, że Łebkowska stara się dostosować na siłę starych bohaterów do czasów, jednak nie wychodzi jej to na tyle uroczo, że utrwala troszkę wiejskie stereotypy, którymi film jest wręcz wypełniony.

Film Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4 materiał prasowy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *