Top 10 seriali o mafii i kryminalistach, które warto obejrzeć

W jesienne oraz zimowe wieczory spędzamy sporo czasu na oglądaniu telewizji. Są wśród nas zwolennicy zarówno filmów, jak i seriali. Niestety filmy mają to do siebie, że dwie godzinki i już po wszystkim. Za to seriale możemy oglądać przez wiele dni (zależnie od ich długości). Poza liczbą odcinków, zależy nam, aby były one ciekawe. Jakie serialne o mafii i kryminalistach możemy polecić?

Ranking 10 seriali o mafii i kryminalistach.

Czytaj również: Top 10 Filmów dostępnych na Prime Video

  1.  „MC Mafia– jest to serial opowiadający o bardzo skomplikowanej sieci powiązań, które łączą organizacje zajmujące się praniem brudnych pieniędzy w Dubaju, rosyjskich oligarchów w Wielkiej Brytanii, cyberprzestępców z Indii oraz przemytników beduińskim z pustyni Negew. Serial rozpoczyna się od walki o przetrwanie oraz chęci przeprowadzenia odwetu. Jednak z czasem zmienia się w opowieść o zmaganiu się samotnym z pokusą przejścia na ciemniejszą stronę.
  2. Synowie Anarchii– jest to historia wyjętego spod prawa motocyklowego gangu. Próbuje on uchronić swoje małe miasteczko przed napływem narkotykowych dilerów, sporych korporacji, a także przed tymi, którzy powinni strzec teoretyczne bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców Charming.
  3. Ślepnąć od świateł– ekranizacja powieści Jakuba Żulczyka, która opisuje tydzień życia stołecznego handlarza narkotyków. Bardzo uporządkowany świat bohatera rozpada się niczym domek z kart, gdy po wyroku kilkuletnim z więzienia wychodzi Dario – gangster z nieco starszej daty. Ich losy się dosyć nieoczekiwanie przecinają i mamy do czynienia z konfrontacją dealera z jego dotychczasowymi decyzjami oraz życiem.
  4. Zakazane imperium– jest to gangsterski serial, które akcja się rozgrywa w czasach prohibicji w mekce hazardzistów, Atlantic City.
  5. Narcos– tego serialu nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jest to bardzo mocny oraz naturalistyczny serial, w którym zostają opisane losy bossów narkotykowych z końca osiemdziesiątych lat, jak i wysiłki stróżów prawa, które to prowadzą do bardzo brutalnej konfrontacji.
  6. Gommora– serial ten skupia się na wszelkich działaniach bardzo potężnej organizacji, jaką jest kamorra w Neapolu. Mafia swoimi mackami oplata całe miasto oraz do tego kontroluje życie wszystkich mieszkańców. 
  7. Peaky Blinders– to serial, który rozgrywa się w międzywojennym dwudziestoleci. Opowiada o epickiej sadzie rodziny Shelbych. Rodzina ta przewodzi jedną z najsilniejszych grup przestępczych, które działają w Birmingham.
  8. Prawo ulicy– serial ten opowiada historię policjantów z Baltimore. Wypowiadają oni wojnę handlarzom lokalnym narkotyków. Chociaż sama tematyka serialu brzmi dosyć standardowo, to twórcy tutaj wystrzelili z takiego punktu wyjścia na same wyżyny możliwości serialowych.
  9. Breaking Bad– serial ten przypomina nam nieco chemiczny eksperyment. Twórcy bowiem mieszają ze sobą takie odległe gatunki jak dramat psychologiczny, kino akcji, dreszczowiec, western oraz surrealistyczną czarną komedię. Jaki jest efekt? W efekcie otrzymują naprawdę piorunująca mieszankę.
  10. „Rodzina Soprano” – tego serialu na pewno nie można zaszufladkować. Chociaż jego akcja rozgrywa się w świecie mafiozów pochodzących z New Jersey, to twórcy wykraczają daleko poza ramy samego gangsterskiego kina. Ta produkcja jest dramatem szekspirowskim o rozterkach przywódcy, a także opowieścią o więzach krwi, które to okazują się po części kajdankami.

Zobacz również: Ranking najlepszych filmów z 2021 roku

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *